X
a

O firmie

Firma ELEKTROKABEL powstała ponad 30 lat temu. Początki produkcji przewodów były trudne, a oferta handlowa bardzo uboga. Produkcję rozpoczynaliśmy w przydomowym warsztacie na używanych starych maszynach. Dzisiaj po dwudziestu latach posiadamy dwa zakłady o łącznej powierzchni 6 ha na których pobudowane jest 45.000 m2 hal produkcyjno-magazynowych. Zatrudnienie wynosi 200 osób i w większości jest to wysoko wykwalifikowana kadra elektroników i energetyków. Administrację mamy zredukowaną do niezbędnego minimum, a wszystkie decyzje finansowo, produkcyjno logistyczne podejmowane są w ścisłym rodzinnym gronie. Dajemy pracę około kilkudziesięciu firmom działającym w kooperacji z Turku jak i regionu województwa Wielkopolskiego i Łódzkiego.

Kilka podstawowych przewodów elektrycznych w naszej ofercie na początku działalności rozszerzyliśmy do ok. 1000 pozycji w cenniku. Produkujemy od podstawowych przewodów elektrycznych poprzez przewody słaboprądowe do wiązek samochodowych i sprzętu nagłaśniającego oraz do sterowania; przewody koncentryczne do przesyłania sygnału telewizyjnego i internetu bezprzewodowego; przewody giętkie do instalacji maszyn i urządzeń do odbiorników ruchomych aż po energetyczne kable ziemne i przewody w izolacji gumowej.

Pracujemy na najnowszych zdobyczach technologii światowej. Niejednokrotnie jako pierwsi w Europie uruchamialiśmy najnowsze linie produkcyjne Jesteśmy klientem największych producentów maszyn kablowych takich jak: NIEHOFF, SPIRKA, BONGARD, WARDWELL, SKET, a także innych dostawców: BEGRA, KC MULTITRADE czy NORDDEUTSCHE AFFINERIE.

Podstawowym surowcem do naszej produkcji jest miedź dostarczana zarówno z polskiej huty jak i z poza granic kraju. Poza miedzią wykorzystujemy przede wszystkim PVC, Polietylen. Przerabiamy rocznie ok. 10 000 ton miedzi oraz 10 000 ton tworzyw sztucznych. Walcówka miedziana o średnicy 8 mm jest najmniej przetworzoną formą surowca miedzianego. Na własnych maszynach produkujemy wszystkie średnice potrzebne do produkcji przewodów od 0,05 mm średnicy do 4,00 mm średnicy.

Wieloletnie doświadczenie i opracowanie własnych technologii produkcji w oparciu o polskie normy oraz dyrektywy unii europejskiej sprawiły, że nasze produkty są najwyższej jakości po konkurencyjnej cenie. Wszystkie nasze produkty są znakowane co 1 mb wykonujemy każdy dowolny odcinek w każdym możliwym kolorze na specjalne zamówienie, a produkty posiadają certyfikaty znaku bezpieczeństwa i certyfikaty CE.

Posiadamy własny transport, którym zapewniamy dostawę do naszych prawie 300 klientów na terenie całej polski i do krajów sąsiednich w ciągu 48 godzin od momentu zamówienia. Dzięki czemu z dumą możemy powiedzieć, że jest to najszybsza realizacja zamówień wśród dostawców przewodów i kabli w Polsce.

Nasze biura i hale produkcyjne są naszą wizytówką. Od niedawna zaczęła działać zakładowa drużyna piłkarska i dorobiła się już wysokich wygranych. Wspomagamy działalność sportową i społeczną w naszym mieście. Posiadamy Świadectwo Ochronne na znak towarowy Elektrokabel. Postaramy się rozprzestrzeniać naszą markę na całą Europę i Świat. I to wszystko od podstaw. Na terenach dzisiejszych hal produkcyjnych jeszcze 15 lat temu leżał kamień na kamieniu. Cały sukces i ekspansja firmy zawdzięczana jest właścicielowi i twórcy firmy. Antoni Karolak jest zdobywcą pierwszego miejsca dla najlepszego przedsiębiorcy w naszym regionie w roku 2003, a firma Elektrokabel została wyróżniona w tym konkursie za promowanie naszego regionu organizowanym przez Turecką Izbę Gospodarczą. Mamy nadzieję na dalszy rozwój i zapraszamy do współpracy.

copyright © 2012 www.elektrokabel.pl design by VENTI
Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny